Bevindingen Inspectie zwaar beveiligde gevangenis blijven geheim
De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft vanaf eind september 2024 als toezichthouder meegekeken bij een intern onderzoek bij de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) voerde dit interne onderzoek uit. De bevindingen van de inspectie over de zwaar beveiligde gevangenis zijn vertrouwelijk en worden niet openbaar gemaakt. Ze zijn wel gedeeld met de directeur-generaal DJI bij het ministerie van Justitie en Veiligheid.
Aanleiding voor het interne onderzoek was een incident waarbij gedetineerden van de EBI contact met elkaar hadden gehad. Ook had de Inspectie JenV zorgen na berichten in de media dat gedetineerden mogelijk contact met elkaar hebben gehad via de waterkanalen van de toiletten. De Inspectie JenV heeft het onderzoek van DJI gevolgd en input geleverd op de onderzoeksopzet en de uiteindelijke rapportage.
![Penitentiaire inrichting Vught](/binaries/medium/content/gallery/inspectie-venj/content-afbeeldingen/nieuws/2021/09/penitentiaire-inrichting-vught---eigen-foto-inspectie.jpg)